porady

Czy warto zdecydować się na indywidualny projekt domu?

Wiele osób, które planują budowę domu, staje przed decyzją czy wybrać indywidualny, czy też typowy projekt domu. Oczywiście oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy się naprawdę bardzo dobrze zastanowić, ponieważ od dobrze wybranego projektu, zależy całkowity koszt budowy, koszty jego utrzymania, a przede wszystkim komfort naszego życia. Niekiedy dom budujemy tylko raz w życiu, dlatego też warto przeanalizować dostępne na rynku warianty projektów i zdecydować, które rozwiązanie w naszym przypadku okaże się najlepsze.

Projekt indywidualny czy gotowy?

Obecnie możemy wybierać pomiędzy gotowymi, jak i indywidualnymi projektami domu. Pomimo tego, że baza projektów gotowych jest obecnie bardzo duża, to nie sposób zauważyć, że obecnie coraz więcej osób decyduje się właśnie na projekt indywidualny. Jeżeli chodzi o indywidualny projekt domu, to zawsze tworzy go architekt, który dopasowuje daną konstrukcję pod potrzeby i styl przyszłych użytkowników. W takich projektach zazwyczaj wykorzystywane są unikalne rozwiązania, dzięki którym można zarówno estetycznie, jak i praktycznie zaaranżować przestrzeń.

Projekt indywidualny

Cały proces stworzenia indywidualnego projektu domu, rozpoczyna się od kontaktu z architektem, któremu opowiadamy o swoich wyobrażeniach, jak również oczekiwaniach. Każdy dobry architekt, na pewno zaproponuje nam swoją własną koncepcję, która będzie odpowiedzią na potrzeby i pragnienia klienta. Warto wiedzieć, że architekt, z którym pracujemy, będzie nas prowadził przez cały proces projektowania, jak również budowy domu. Na pewno doradzi nam rozwiązania, które będą funkcjonalne.

Projekt indywidualny to oryginalny design

Indywidualny projekt tomu, to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy na tym, aby mieć ciekawy projekt, jakiego nie spotkają nigdzie indziej. Projekt, który jest stworzony na indywidualne zamówienia, na pewno spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć w domu własny basen, kort tenisowy w środku, czy też zastosować inne ciekawe, to na pewno architekt będzie w stanie stworzyć projekt, który wszystkie je uwzględni. Za założenia, w katalogu gotowych projektów, znajdziemy rozwiązania typowe, które spełniają standardowe rozwiązania klientów. Jeżeli zależy nam na nietypowych funkcjonalnościach, które budzą podziw i uznanie gości, to wówczas warto zdecydować się na projekt indywidualny.

Kiedy zdecydować się na projekt indywidualny?

Pomimo tego, że obecnie oferta typowych projektów domów jest naprawdę bardzo szeroka, to jednakże zdarzają się takie sytuacje, że nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniego projektu, który będzie pasował do naszych potrzeb i do warunków zabudowy. Najczęściej jest tak w przypadku, jeżeli dysponujemy działką o nieregularnych, skomplikowanych kształtach, dużym nachyleniu terenu czy trudnych warunkach gruntowych, czy też mamy w głowie pomysł na projekt domu, a żaden z projektów typowych nam nie odpowiada. Właśnie w takim wypadku, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okaże się projekt indywidualny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.